Priateĺ je gambler

Domov Fórum Hráča poznám a chcem mu pomôcť Priateĺ je gambler

Táto téma obsahuje 3 odpovedí, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Michal Moravek Pred 7 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevkov
 • #3884

  petra
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň
  S priateľom sme spolu 7 rokov.Keď sme začali chodiť hral v N..e,ale stàvkoval len za drobné.Vtedy som nevedela,že prehrà výplatu,zoberie si pôžičku jednu za druhou.Žijeme spolu màme malèho synčeka,nedàvno nàm vypli telefón,internet a prišiel telefonát že neplatí nič.Hádame sa každý deň,sľubuje,že sa.zmení.Ale už som silami v koncoch.Veľmi by som mu chcela pomôcť,ale neviem ako.

  #3888

  Michal Moravek
  Účastník (Participant)

  Ako Vašu jedinú možnosť vidím sa od neho trochu odosobniť a myslieť viac na seba a svoju ochranu. On musí vedieť, že to, čo robí, je zlé, a zničí to Váš vzťah. Treba mu dať ultimátum, ale aj dodržať ho. A keď to nepochopí, tak sa môžete aj roztrhať, ale nepomôžete mu. V prvom rade si totiž musí on uvedomiť, že má problém, a riešiť ho. Nikto ho nevyrieši za neho. Musíte byť tvrdá, aj keď je to ťažké, ale je to jediná možnosť, ako mu pomôcť. Držím Vám palce.

  #3934

  Marika
  Účastník (Participant)

  Dobry den. Moj syn je gambler. Prisla som na to asi pred rokom ked zacali telefonaty ze si potrebuje pozicat do vyplaty. Pracuje v Ostrave. Vzdy slubil ze peniaze po vyplate vrati. Najskor to neboli vysoke ciastky ale sumy sa zvysovali, uz ma aj pozicky v nebankovkach a mne samozrejme este nevratil nic. Zamotava sa do klamstiev a prestal chodit domov. Neplati najomne za byt, najskor so mu pomahala verila vsetkym klamstvam ale prestavam to zvlafat aj financne aj psychicky. Odbornu pomoc odmieta. Zriadila som si ucet v Cechach a slubil ze vyplaru bude posielat mne na ucet. Myslite ze to pomoze?

  #3946

  Michal Moravek
  Účastník (Participant)

  Ja osobne neverím, že to pomôže. Je to zložité, pretože sľubovať vie každý gambler. Ide o to, čo dokáže dodržať, a to uvidíte, až keď to urobí. Pokiaľ si neuvedomí on problém, tak je úplne zbytočné snažiť sa za neho. Musíte byť tvrdá a nepomáhať mu, pokiaľ on nedokáže dodržať svoje slovo. Až potom mu pomáhať, ale nie za neho, ale spolu s ním. Prajem veľa trpezlivosti a tvrdosti pri zvládnutí tejto situácie.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Na odpovedanie na túto tému musíte byť prihlásený.

Načítava sa…