Môj priateľ gembler

Domov Fórum Hráča poznám a chcem mu pomôcť Môj priateľ gembler

Táto téma obsahuje 5 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Michal Moravek Pred 6 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
 • Autor
  Príspevkov
 • #4099

  petrika
  Účastník (Participant)

  Sme spolu skoro 2 roky o jeho chorobe som sa dozvedela po roku od kedy sme spolu. Vedel to dokonale skrývať. Veľa dlhov sme pomocou finančnej poradkyne zvládli dať do jednoho a myslela som že už bude kľud. Mýlila som sa…hrá stále vo veľkom a znova ma ďalšie pôžičky. Súhlasí s liečbou ale len ambulantnou. Potrebujem poradit ako mu ja mozem pomôcť. Zobrať kartu?strážiť každý jeho krok?Ja už neviem čo ďalej

  #4100

  Dina
  Účastník (Participant)

  Ahoj, ako dlho hra? A co hra? Ja si myslim, ze si musi v prvom rade chciet dat pomoct a uvedomit si ze ma problem? Kolko poprehraval?

  #4101

  petrika
  Účastník (Participant)

  Hra automaty asi 8 rokov a celkovo to už je cca 20 000€. On si uvedomuje že ma problem chce pomôcť ale potom zase všetko zvalí na ostatných že kvôli tomu hrá. Ja len potrebujem poradiť ako sa mám k nemu správať..dať mu ultimátum??zobrať všetky peniaze?alebo ho lutovat??

  #4102

  Dina
  Účastník (Participant)

  Urcite nelutovar, ani ultimata. Treba byt razna, ukoncit vztah a ak sa spamata mozete sa vratit k sebe.

  #4103

  petrika
  Účastník (Participant)

  Chcem mu pomôcť nemôžem ho nechať v tom samého.Je to choroba a chorému treba pomôcť…

  #4104

  Michal Moravek
  Účastník (Participant)

  Pokiaľ bude on chcieť hrať, tak mu nepomôže nič. Čo sa týka ambulantnej liečby, tak ta pre nelátkové závislosti, teda hazardné hranie neexistuje. Existuje klasická 8 týždňová režimová liečba v Banskej Bystrici len pre nelátkové závislosti, ostatné liečebne sú zmiešané závislosti. Čo sa týka stráženia, tak pokiaľ s tým súhlasí je to pre neho pomoc, ale pokiaľ to bude robiť len z povinnosti, tak je to na obtiaž, lebo mu to vlastne prekáža a tak bude ešte vo väčšej nervozite, čo je väčšie riziko. Jediná rada je byť tvrdý a odmeraný voči závislému človeku, aby pocítil, že má problém a ten ho vedie do záhuby. Inak je stále v ilúzii, že mu to prejde a neurobí nič pre svoju záchranu.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )

Na odpovedanie na túto tému musíte byť prihlásený.

Načítava sa…