Ako súvisia Vianoce s gamblingom?

11. decembra 2019

Ako súvisia Vianoce s gamblingom?

Vianoce sú najkrajšie sviatky v roku, no môžu byť aj veľmi náročné, najmä keď zoberieme do úvahy obdobie tesne pred tým, než naozaj začnú. Každý sa ponáhľa, aby stihol nakúpiť všetky darčeky a vybaviť povinnosti, ktoré odkladal, ešte pred koncom roka, s čím zákonite prichádza aj nemalá dávka každodenného stresu.

Stres je pritom jedným z najčastejších spúšťačov chorobnej závislosti na hazardných hrách. Ak sa snažíte svoje hranie obmedziť, alebo sa nachádzate vo fáze abstinencie, môže byť pre vás predsviatočný zhon a časová tieseň veľmi nebezpečná. Okrem vypätej atmosféry však na vaše odhodlanie môže útočiť aj finančná stránka týchto sviatkov. Či už sa vám zdajú peniaze našetrené na darčeky pre blízkych príliš malé a radi by ste ich zdvojnásobili, alebo vás práve naopak pekná suma vo vrecku pokúša ujsť pred nákupmi do prostredia herne, treba si všetky riziká včas uvedomiť a predísť neželaným následkom.

Hranie totiž nemá byť únikom pred povinnosťami a náročnými úlohami, stresom či hádkou pri vianočnom stromčeku a tiež neslúži na to, aby sme ešte na poslednú chvíľu zbohatli a ohúrili blízkych drahými darčekmi. Prinášame vám zopár tipov, ktoré vám pomôžu riziko hazardu pred Vianocami obmedziť a tým predísť prípadným nepekným prekvapeniam. Najkrajším darčekom je predsa dobrá nálada v kruhu rodiny a ľudí, ktorí sú nám najdrahší.

1.)    Zamerajte sa viac na seba

Nenechajte sa pohltiť predvianočným zhonom. Nájdite si chvíľku na seba a choďte cvičiť, prípadne sa venujte nejakej obľúbenej činnosti, ktorá nesúvisí s hazardom. Ak naozaj nemáte čas, choďte aspoň na krátku prechádzku okolo domu. Zázračne vám pomôže poradiť si so stresom.

 2.)    Plánujte dopredu

Ak ste ešte nezačali s kupovaním vianočných darčekov, teraz je najvyšší čas. Posledný týždeň pred sviatkami je na nákupy aj kvôli zvýšenej miere stresu najhorší. Ak sa mu včasným nákupom vyhnete, predídete tak tendencii utekať pred stresom do herne.

 3.)    Obmedzte alkohol

Cez vianočné sviatky si ho mnohí z nás aj tak užijú viac než dosť. Urobte službu svojmu zdraviu, dajte si pred Vianocami prestávku a konzumáciu alkoholu obmedzte na minimum. Keď si doprajete niekoľko dní úplne bez alkoholu, nič neskreslí váš úsudok ani predsavzatie našetrené peniaze použiť na darčeky.

 4.)    Vyberte sa do spoločnosti

Osamelosť v atmosfére blížiacich sa sviatkov, ktoré sú úzko spojené s blízkymi a rodinou môže byť tiež príčinou hľadania útočiska v najbližšej herni. Ozvite sa starému známemu, ktorého ste roky nevideli alebo zorganizujte u seba menšie predvianočné posedenie pre priateľov. Pred sviatkami každý rád na chvíľu ujde zhonu a stresu.

 5.)    Hoďte to na papier

Niekto si dáva predsavzatia do nového roka, vám dobre poslúžia už teraz. Napíšte si ich na kúsok papiera, aby ste ich mohli mať pred očami vždy, keď budete cítiť pochybnosti či chuť hrať.

Nezaradené
Načítava sa…