15. marca 2016

Gamblerstvo – závislosť alebo povolanie?

Pre niekoho nadpis tohto postu nedáva veľký zmysel. Niektorým sa to bude zdať ako hlúposť. Niektorí len možno mávnu rukou (ak vôbec) a zavrú túto stránku. Pre tých, ktorí zotrvali skúsim trochu objasniť veci, ktoré sa týkali niekedy aj mňa …

Gambler – patologický hráč, ktorý je v moci výherných automatov. Človek, čo takmer nepozná okrem zamestnania iný život, než automaty. Až to zájde do fáze, že stratí úplne všetko a padne na dno s neistým ďaľším osudom, alebo začne pozorne sledovať hru, správanie stroja i ostatných hráčov a hľadá vhodný štýl hry. I keď je to len stroj a nie všetko je o náhode, dá sa nájsť na pár kúskoch tá správna cesta.

V roku 2003 som bol na ZVS v Hlohovci a v jednej krčme dole pri pive som len tak zo srandy skúsil za pár korún šťastie … Zisk – cca 1000 Sk. Pre vojaka s mesačným žoldom 400 Sk to padlo viac než vhod. A na tomto prípade sa potvrdilo staré známe “První vyhrání, z kapsy vyhání”. Práve v tej chvíli sa pre mňa začal 4-mesačný kolotoč na trase kasárne – herňa. Bodaj by aj nie, keď človeka ťahala vidina aspoň malého finančného prilepšenia. Nemal som nijak veľké oči. Potešil aj dvojnásobok vkladu (200-400 Sk) a postupom času sa mi aj začalo ako tak dariť. Boli obdobia, keď som mal týždeň – dva peniaze, potom ma scucol a a zas som si musel požičiať, aby som o dva dni opäť vyhral, vrátil peniaze a zas bol v pluse. Takto sa to ťahalo celé 4 mesiace. Za tú dobu prešlo cez stroje vyše 40 až 60 tisíc. Paradoxom je, že okrem zhruba sto korún už boli všetko len vyhrané peniaze, ktoré sa mi darilo ako-tak rozmnožovať. Išiel som do civilu a automatom som dal na nejaký čas pápá.

CELÝ ČLÁNOK: http://blog.emdi.sk/clanok/osobne/95/gamblerstvo_-_zavislost_alebo_povolanie/
ZDROJ ČLÁNKU: Blog.emdi.sk
ZDROJ OBRÁZKU: http://www.imcreator.com/free/people/warten

Nezaradené
Načítava sa…